Jdi na obsah Jdi na menu
 


Společná bezpečnostní akce radnice a Policie ČR - bezpečnost v ulicích

17. 6. 2010

Koncem měsíce září proběhla v Praze 8 neobvyklá bezpečnostní akce. Policisté z Místního oddělení PČR Libeň spolu s vedením 8 městské části a úředníky vyšli do ulic kontrolovat veřejný pořádek. Hlavním záměrem akce bylo prověřit pohyb nežádoucích osob v lokalitách, na které je kladena zvýšená pozornost v bezpečnostních opatřeních. Akce vznikla na základě Dohody o partnerství mezi Městskou částí Praha 8 a Místním oddělením PČR Libeň v rámci projektu „Bezpečná Osmička“. Starosta 8 městské části Josef Nosek a velitel místního oddělení PČR Libeň, npor. Ing. Vladimír Fober se touto formou dohodli na vzájemné spolupráci při řešení bezpečnostní problematiky na území městské části. Spolupráce je realizována prostřednictvím odboru krizového řízení městského úřadu.

První den společné akce prováděly hlídky složené z policistů, vedení radnice, pracovníků krizového řízení a sociálních kurátorů kontrolní činnost v lokalitě Palmovky, nám. Dr. Holého, Ronkovi ulice a dalších přilehlých prostorách. Bylo zkontrolováno 43 osob, ze kterých polovina neměla doklady a musela být na místě prověřena. U jedné osoby bylo zjištěno, že je hledána v informačním systému Schengen a musela být předvedena. Dalším zjištěním byla skupinka mladistvích na nám. Dr. Holého popíjející alkohol. Po provedené dechové zkoušce byla u 4 mladistvích zjištěna přítomnost alkoholu v krvi, museli být taktéž předvedeni a následně předáni rodičům. Zde byla porušena i platná Obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy č. 12, kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích.

Následující den bylo provedeno 38 kontrol ve stejných lokalitách a nebyla zaznamenána žádná osoba, která by nesplnila ověření totožnosti.

Představitelé radnice a Policie ČR si zahájenou spolupráci velmi pochvalují a hodlají v ní pokračovat, neboť v užším propojení bezpečnostních složek a veřejné správy vidí příslib snadnějšího řešení bezpečnostní problematiky v regionu.

Obě strany se shodují i v tom, že bezpečnostní opatření je nutné i nadále posilovat a to například budováním kamerových systémů v problémových lokalitách.